Jak zarejestrować domenę internetową?

Niniejszy artykuł pod tytułem Nanotechnologia a pakowanie żywności – dlaczego warto inwestować w opakowa... nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Nanotechnologia a pakowanie żywności – dlaczego warto inwestować w opakowa... należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Zakup domeny internetowej oraz rejestracja domeny to bardzo ważna kwestia jeśli myślimy o założeniu firmy czy bloga w internecie. Dowiedz się wszystkiego w temacie domeny czytając ten artykuł.

Domena – czym ona jest?

Domena to adres, dzięki któremu użytkownicy mogą znaleźć Twoją stronę www. Domena jest unikalna, a więc nigdzie indziej nie znajdziesz stron internetowej z taką samą nazwą. Składa się ona z nazwy Twojej strony oraz rozszerzenia, np. „pl” lub „com”. Takie rozszerzenia mają wiele typów i wcale nie muszą być to te z najbardziej popularnych.

Rejestracja domeny – jak to zrobić?

Poniżej znajdziesz etapy, które musisz przejść, aby zarejestrować swoją domenę internetową. 

  1. Nazwa domeny – podczas wybierania nazwy koniecznie należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Pierwszym jest odzwierciedlenie tożsamości marki w nazwie pozostając w zgodzie z logo czy tonem projektu strony. Wybierz nazwę, która będzie chwytliwa i krótka, ponieważ takie domeny jest najłatwiej zapamiętać.
  2. Dostępność domeny – po wybraniu nazwy naszedł czas na sprawdzenie, czy jest ona dostępna. Do tego działania można wybierać pośród wielu różnych narzędzi, czyli wyszukiwarek nazw domen. Takie narzędzie pozwala na zweryfikowanie, czy nasza nazwa nie została już przez kogoś zajęta. W przypadku, gdyby tak było zawsze pojawią się nam inne wersje, które możemy wybrać.
  3. Rejestracja domeny, czyli wybierz rejestratora – jeśli masz już swoją nazwę, kolejny etapem jest wybranie akredytowanego rejestratora, który zarejestruje nam domenę. Rejestrator wykona za nas całą papierkową robotę. Na rynku jest kilku rejestratorów domen, jak na przykład „Krajowy rejestr domen”.

Po wykonaniu tych trzech kroków rejestracja domeny jest całkowita, a ty możesz zacząć działać w internecie. Jeśli będziesz mieć problem z rejestracja domeny i zakup domeny internetowej możesz skorzystać z pomocy profesjonalistów z firmy Sirius Pro.

Zakup domeny internetowej – na to zwróć uwagę

Zakup domeny internetowej może wydawać się bardzo prostym procesem, ale firmy, które sprzedają domeny nie są sobie równe. Wiele z nich może ukrywać dodatkowe opłaty bądź sprzedawać dane Twoich użytkowników, a to może bardzo negatywnie wpływać na Twoją firmę. Jeśli chcesz uniknąć jakichkolwiek problemów weź pod uwagę kilka poniższych wskazówek. Sprawdź, czy firma nie pobiera opłat:

  • za przeniesienie domeny,
  • za zmianę informacji w katalogach WHOIS lub RDAP,
  • za dodatkowe usługi, których wcale nie potrzebujesz.

Oprócz tego wybierz rejestratora domeny, który zoobowiązuje się do niesprzedawania danych w celach zarobkowych i marketingowych.

Przeczytaj także poradnik jak zwiększyć dostarczalność maili.