Nanotechnologia w produkcji inteligentnych tkanin

Niniejszy artykuł pod tytułem Nanotechnologia a pakowanie żywności – dlaczego warto inwestować w opakowa... nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Nanotechnologia a pakowanie żywności – dlaczego warto inwestować w opakowa... należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Nanotechnologia to jedna z dziedzin naukowych, która zrewolucjonizowała wszystkie dziedziny życia. Tym razem pozwoliłam nam odkryć inteligentne tkaniny, które nie tylko są odporne na zabrudzenia, ale również wpływają zdrowotnie na nasz organizm. Poznaj nanotechnologię w ubraniach codziennego użytku.

Nanotechnologia – ubrania dla sportowców

Jakiś czas temu amerykański zespół naukowców opracował niezwykłe ubrania dedykowane dla sportowców. W czym tkwi innowacyjna metoda? Te ubrania zostają bez prania przez kilka tygodni czyste i bezwonne. W tkanie zostały umieszczone nanocząsteczki, w których znajdują się specjalne substancje chemiczne, które odpychają bakterię, tłuszcz i wodę. Dzięki temu ubranie nie absorbuje płyny, a po prostu one swobodnie spływają po powierzchni ubrań. Co ciekawe te tkaniny wykazują działanie antybakteryjne.

Ubrania w nanotechnologii, które mają działanie przeciwstarzeniowe

Jak wiadomo wystawianie skóry na promieniowanie słoneczne ma zdecydowanie nie korzystny wpływ. Dlatego została opracowana niezwyczajna koszulka, która mierzy poziom promieniowania UV, a potem wydziela odpowiednią ilość wit. E i enzymów. Chronią one skórę przed starzeniem się.

Pozbądź się cellulitu z nanotechnologią

Naukowcy coraz bardziej nas zaskakują i tym razem zaszczycili nas innowacyjnym materiałem kosmetycznym. To termoaktywna tkanina, która wyszczupla. Jej działanie opiera się na wykonywaniu codziennych czynności, które wytwarzają ciepło. Takie ciepło uzyskuje się przy większości zabiegów kosmetycznych. Kryształy, które znajdują się w tkaninie absorbują ciepło, a następnie przetwarzają je i oddają pod postacią podczerwieni. Dzięki temu zostaje pobudzony metabolizm i mikrokrążenie. Takie tkaniny to świetne rozwiązanie na cellulit, ujędrnienie skóry i wyszczuplenie partii ciała.

Rajstopy na żylaki

Zasada działania rajstop na żylaki polega na wywoływaniu stopniowego ucisku na nogi. Dzięki takiej metodzie pobudza się krążenie krwi, a więc nie powstaje teleangiektazja, która powoduje powstawanie żylaków. Rajstopy takie najlepiej sprawdzą się u osób, które prowadzą siedzący tryb życia ze względu na prace, oraz tych stojących. Uwzględnia się również, osoby, które mają uwarunkowania genetyczne do powstawania żylaków.

Masz problem z ciężkimi nogami? Specjalnie dla takich osób zostały opracowane rajstopy chłodzące. W ich składzie znajdziemy specjalną substancje, która w kontakcie ze skóra jest hydrolizowana do produkcji mentolu. Preparat ten jest uwalniany w kontrolowany sposób, więc odczucie nie przyjemnego chłodu nie może się pojawić.