Nowotwór – nanotechnologia walczy z rakiem

Niniejszy artykuł pod tytułem Nanotechnologia a pakowanie żywności – dlaczego warto inwestować w opakowa... nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Nanotechnologia a pakowanie żywności – dlaczego warto inwestować w opakowa... należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Naukowcy z Polski opracowali innowacyjną metodę do destrukcji komórek nowotworowych. Zobacz, na czym polega nowa metoda i jak niszczy ona nowotwór.

Co powoduje zachorowanie na raka?

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo trudna. Powodów powstawania nowotworów może być wiele, a zastanawianie się skąd i dlaczego nie jest już istotne. Na większość czynników nie mamy wpływu, ale istnieją takie, które możemy minimalizować. Jest takie stare powiedzenie, że lepiej zapobiegać niż leczyć, a wiele komórek rakowych rozwija się poprzez oddziaływanie szkodliwych czynników środowiskowych. Jak również niewłaściwe nawyki, takie jak:

  • palenie papierosów
  • picie alkoholu
  • niewłaściwa dieta
  • czy zbyt mała ilość wysiłku fizycznego

Jeśli jednak nie mamy już możliwości zapobiec zachorowaniu na raka została opracowana nowa technologia, która jest lepsza niż dotychczasowe leczenie.

Nanotechnologia a dotychczasowe leczenie nowotworu

W leczeniu komórek nowotworowych pierwszym krokiem jest postępowanie chirurgiczne. Niestety wiele osób cierpiących na nowotwór do lekarza zgłaszają się za późno i często jedynym wyjściem jest leczenie paliatywne. Poza tym chemioterapia w wielu przypadkach różnie działa na pacjentów. Poza tym w tej metodzie nie tylko niszczone są komórki nowotworu, ale również te zdrowe. Radioterapia tak samo jak chemioterapia niszczy niepotrzebnie zdrowe komórki. Nanotechnologia w leczeniu raka przede wszystkim niszczy tylko komórki rakowe, inne nie są naruszone.

Nowotwór – jak wygląda walka za pomocą nanotechnologii?

Do organizmu wprowadza się nanorurki, które przepływają w układzie krwionośnym szukając guza nowotworowego. Gdy znajdą uszkodzone komórki przyczepiają się do nich. Następnie nanozasoby razem z komórkami rakowymi zostają nagrzane do 42 stopnie C. W takiej temperaturze nowotwór przechodzi w stan nekrozy, czyli wszystkie komórki zainfekowane giną, a później zostają wydalone z organizmu. Zdrowe komórki zostają nienaruszone.

Jak wygląda skuteczność tej metody?

Ostateczne sprawdzenie skuteczności działania tej nanotechnologii przeprowadzono w badaniach in vitro. Wszystkie próby na komórkach raka w jelicie grubym, wykazały, że prace badawcze nad tą metodą mogą zostać kontynuowane na chorych zwierzętach, a następnie można przejść do badań klinicznych. W końcowej fazie planuje się opracować urządzenie terapeutyczne, do którego będzie umieszczony chory pacjent na maksymalnie 30 minut. To urządzenie będzie emitowało kontrolowane dawki pola elektromagnetycznego.