Praca zdalna może być jeszcze bardziej wydajna

Można zaobserwować, że w bardzo dużej liczbie przedsiębiorstw lockdown spowodowany koronawirusem znacznie przyspieszył trend polegający na zachęcaniu pracowników do pracy zdalnej. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że w znacznej większości przypadków zmiana ta może być nieodwracalna. Należy także wiedzieć, że wspomniana praca zdalna może okazać się bardzo dużym wyzwaniem technologicznym przede wszystkim dla osób, które nigdy wcześniej nie miały okazji pracować w takim trybie. Najbardziej istotne jest dysponowanie właściwym sprzętem, który będzie pozwalał na stały dostęp do sieci, a także bezpieczną i wydajną pracę.

Warto wiedzieć, że dzięki produktom służącym do przechowywania danych, a także innym akcesoriom firmy Verbatim, przedsiębiorstwo może być spokojne, że sprzęt nie zawiedzie.

Z jakich produktów można skorzystać, by praca w domu była bardziej wydajna i bezpieczna?

1. Wewnętrzne dyski SSD

Przedsiębiorstwa powinny zdawać sobie sprawę, że wymiana starszych dysków HDD albo SSD na nowsze, bardziej wydajne dyski SSD firmy Verbatim może zdecydowanie poprawić działanie komputera. Przyspieszeniu ulegnie uruchomienie systemu operacyjnego. Ponadto szybciej będą działały używane programy. Użytkownik będzie mógł również swobodnie wykonywać wiele czynności jednocześnie pracując w domu.

2. Dysk Store ´n´Go USB 3.0

Warto przechowywać, jak i przenosić pliki, a także rezultaty codziennej pracy na tym mobilnym dysku. Jego stylowa obudowa świetnie będzie pasowała do nowoczesnych komputerów stacjonarnych. Doskonale będzie prezentowała się także obok laptopa.

3. Bezpieczeństwo

Osobom, które korzystają z danych poza biurem rekomendowane jest ich szyfrowanie. W ten sposób można zagwarantować im całkowite bezpieczeństwo.

AES jest skrótem od Advanced Encryption Standard. Należy wiedzieć, że to symetryczny szyfr blokowy, który jest na całym świecie wykorzystywany do szyfrowania wrażliwych danych.

256 bitów odnosi się do długości klucza szyfrującego wykorzystywanego do szyfrowania ciągu danych albo pliku. W celu złamania szyfru, a także odczytania wiadomości zakodowanej kluczem 256-bitowym haker musiałby dysponować liczbą kombinacji równą 2 256*. Godnym uwagi jest fakt, że AES nigdy nie zostało złamane. Jest również odporne na różnego rodzaju ataki typu brute force.

4. Dyski optyczne

W celu zapewnienia bezpieczeństwa zarówno organizacje, jak i użytkownicy muszą w odpowiedni sposób zabezpieczać dane, a także przechowywać je poza siecią.

Koniecznie trzeba zaznaczyć, że dyski optyczne nadal są zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem na przechowywanie istotnych plików przez dłuższy czas. Dodatkowo napędy dysków optycznych firmy Verbatim pozwalają bardzo łatwo tworzyć kopie najważniejszych dokumentów czy plików. Urządzenia te będą świetnym połączeniem z dyskami optycznymi.

5. Koncentratory i adaptery

W trakcie pracy zdalnej w domu może dojść do sytuacji, że niezbędne będzie podłączenie do najnowszego laptopa dodatkowych akcesoriów. Firma Verbatim ma w swojej ofercie bardzo szeroką gamę wieloportowych koncentratorów, a także adapterów w kompaktowych obudowach, które gwarantują swobodę podłączenia akcesoriów nawet w najtrudniejszych sytuacjach.

6. Myszy

Warto również mieć świadomość, że praca w domu może spowodować dłuższe korzystanie z laptopa czy komputera stacjonarnego. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że oprócz regularnych przerw bardzo pomocna może być wygodna mysz. Verbatim Deluxe jest niezwykle kompleksową myszą wyposażoną w 8 przycisków Produkt cechuje się także ergonomiczną budową. Nie można także zapomnieć, że posiada wyraźny kształt. Użytkownik ma prawdziwy komfort korzystania nawet przez wiele godzin. Z kolei dla wielbicieli kolorowych produktów firma przygotowała model Go-Nano. Gładka i teksturowana powierzchnia myszy zapewni użytkownikowi wygodną obsługę.

Koniecznie trzeba zaznaczyć, że wspomniane myszki są modelami bezprzewodowymi. W ten sposób można uwolnić biuro od przewodów.